Jeżeli zastanawiasz się, czy otworzyć sklep internetowy, lub już go masz i myślisz o rozwoju, albo zastanawiasz się, czy inni mają podobne problemy…
Książka „Sklep internetowy od A do Z” to pisany rękoma praktyków zbiór artykułów pokrywających w uporządkowany sposób najbardziej istotne aspekty prowadzenia sklepu internetowego. Choć jest to praca zbiorowa, całą treść charakteryzuje pragmatyczne podejście do tematu.
Autorzy na życiowych przykładach – a nie brak tu zarówno sukcesów, jak i porażek – ilustrują ważne prawa mechaniki rynku i prezentują dobre wzorce. Byłoby jednak dużym błędem zaszufladkować ją jako gotowy zestaw przepisów na sukces. Autorzy nie spłaszczają problemów i nie oferują „cudownych” rozwiązań – omawiają jednak konkrety i piszą o tym, co sami sprawdzili „w boju”.
Rozwiązania z rodzimego gruntu
Książka napisana jest w przystępny sposób a jednocześnie dotyczy realiów i specyfiki rodzimego rynku. Tym zdecydowanie odróżnia się od innych wydawnictw traktujących o e-commerce jak o problemie teoretycznym, nastawionych na abstrakcyjne kreowanie strategii, lub opowiadających o praktykach z rynków o innej skali i uwarunkowaniach biznesowych.
Dobra książka dla sklepów internetowych
Książkę docenią praktycy, a zwłaszcza zabiegani właściciele mniejszych sklepów, nie dysponujący dużym budżetem na testowanie swoich pomysłów, a także każdy menadżer i specjalista e-commerce pracujący w większej organizacji, który chce poszerzyć horyzonty i lepiej rozumieć reguły rządzące rynkiem handlu elektronicznego.
Okiem specjalisty ds. użyteczności
Z punktu widzenia badacza i projektanta użyteczności cieszyć może wprowadzenie do książki wątków związanych z user experience, nie da się jednak zauważyć że można byłoby uzupełnić lekturę o jeden czy dwa rozdziały obszerniej traktujące o szybkich, efektywnych metodach zwiększania użyteczności i jej wpływu na konwersję, ale także wyjaśniających pojęcia związane z droższymi badaniami jak np. eyetracking. Ale to być może w następnym wydaniu 🙂
Sklep internetowy od A do Z. Wyd. eKomercyjnie 2013. Praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Bartnika.